Troczenie menażki do tornistra - figurki

Umundurowanie, wyposażenie, uzbrojenie oraz wszystko co związane ze służbą w
Armii Austro - Węgierskiej w początkowym okresie Wielkiej Wojny

Troczenie menażki do tornistra - figurki

Postprzez narcopolo » Śr paź 25, 2017 20:01

Witam
Ostatnio nabyłem taki zestawik do sklejania:

Obrazek

Niestety autor zestawu nie pomyślał żeby chłopaki mieli z czego jeść i nie przewidział możliwości przyklejenia do figurek menażek. Całe szczęście 3 kwadratowe są w ramce z bronią (oficer nie musi mieć) ale niestety z tego co przyglądałem się już gotowym figurkom można je tylko przytwierdzić dwóm żołnierzom na górze tornistra. Żołnierz biegnący skulony obok oficera takiej możliwości nie ma ponieważ koc/płaszcz jest za blisko jego czapki.

Obrazek

Czy istnieje praktyczna możliwość przytwierdzenia menażki z tył tornistra za te dwie szlufki na klapie czy jest to nie wykonalne.
Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát
narcopolo
Stabsfeldwebel
 
Posty: 112
Dołączył(a): So sty 05, 2013 18:20

Postprzez » Śr paź 25, 2017 20:01

 

Re: Troczenie menażki do tornistra - figurki

Postprzez Wojtek » Cz paź 26, 2017 11:22

Czy tam są w ogóle odwzorowane troki "górne" czyli te którymi troczyło się menażkę? Bo jak nie to nie ma sensu jej przyklejać. A jeżeli są, to przyklej ją trochę niżej tak żeby nie kolidowała z głową figurki :wink: Wiesz o co chodzi?

No a tak w ogóle to te figurki nie znają egzyrcyrki :mrgreen: Bo do ataku szło się z gwerem w pozycji "in die balance" a nie jak Amerykańcy na plaży Omaha :wink:
Śmierć żołnierska jest święta, i wszelki nakaz nienawiści maże,
Czy bratem był, czy też wrogiem, niech nikt nie pamięta,
Jednaką cześć i miłość winniśmy im w darze.

Dušan Jurkovič
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 903
Dołączył(a): N gru 23, 2012 10:11
Lokalizacja: Twierdza Kraków

Re: Troczenie menażki do tornistra - figurki

Postprzez narcopolo » Cz paź 26, 2017 14:28

Właśnie troków górnych nie ma, producent w ogóle nie przewidział jakiegoś mocowania menażek. Bez menażek trochę niekompletnie wyglądają, właśnie dlatego chciałem je jakoś umieścić. Może spróbuje jakoś troki na górze dorobić ale zobaczę czy jest to wykonalne.
W ogóle to chciałem ich na początek 1915 roku zrobić i trochę sprzętu zastępczego im dać ale zbyt "przedwojennie" wyglądają (sznury strzeleckie, szarfa oficera), więc pewnie będą w sierpniu lub wrześniu 1914r walczyć.
Z chłopakami będzie trochę zabawy bo niby mają bagnety na karabinach a przy saperkach mają po drugim bagnecie w pochwie.
Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát
narcopolo
Stabsfeldwebel
 
Posty: 112
Dołączył(a): So sty 05, 2013 18:20

Re: Troczenie menażki do tornistra - figurki

Postprzez slavio74 » Cz paź 26, 2017 14:52

Zestaw na rynek wypuściła o ile się nie mylę ukraińska firma ICM. Już jakiś czas temu. Ciekawy zestaw za relatywnie niewielkie pieniądze :)
Jest też w sprzedaży zestaw z bronią i wyposażeniem https://www.mojehobby.pl/products/WWI-A ... pment.html

Troków "górnych" nie ma, co widać w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=wzqhzpXJ8Ng Następny ciekawy zestaw z cekańskimi żołnierzami :)

Tutaj menażka na tornistrze jest, razem z trokami https://www.steelmodels.com/figures-mas ... p.24185.uw Jednak figurki Masterclub bardziej mi się podobają.
Bella qerant alii, tu felix Austria nube.
slavio74
Oberleutnant
 
Posty: 439
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 15:57
Lokalizacja: Lublin

Postprzez » Cz paź 26, 2017 14:52

 


Powrót do Barwa i broń piechura w latach 1914 - 1916

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron