Kupię

Jeżeli poszukujesz lub masz na zbyciu rzeczy związane z rekonstrukcją CK piechura, literaturę, przedmioty kolekcjonerskie itp. to ten dział jest dla Ciebie ...

Re: Kupię

Postprzez Wojtek » So lis 14, 2015 19:14

No właśnie, Artur wie co pisze :wink:
Śmierć żołnierska jest święta, i wszelki nakaz nienawiści maże,
Czy bratem był, czy też wrogiem, niech nikt nie pamięta,
Jednaką cześć i miłość winniśmy im w darze.

Dušan Jurkovič
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 903
Dołączył(a): N gru 23, 2012 10:11
Lokalizacja: Twierdza Kraków

Postprzez » So lis 14, 2015 19:14

 

Re: Kupię

Postprzez Michael » N lis 15, 2015 10:18

Dziękuję za sugestie :). A czy może koledzy mają jakąś wypróbowaną czarną farbę?
Michael
Feldwebel
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt lis 12, 2013 19:53

Re: Kupię

Postprzez argo » N lis 15, 2015 10:41

slavio74 napisał(a):Używanie manierki zgodnie z jej przeznaczeniem i to w dodatku epokowej ? Tak jak Wojtek już wspomniał, nie jest higieniczne.


Uzywanie epokowej manierki zgodnie z jej przeznaczeniem jest jak najbardziej higieniczne, ale pod wszakze jednym zastrzezeniem, otoz traktujemy manierke ( dotyczy aluminium), goracym ( wrzacym ) roztworem kwasku cytrynowego, a jeszcze lepiej pogotowac ja w takowym przez dłuzszy czas, kwasek cytrynowy ma bardzo poztywny wpływ na aluminium, usuwa zarowno utlenienia, jak tez osadzony kamien, oraz ma wlaciwosci sterylizujace, sam uzwam na reko Wh orygionału drugowojennej niemieckej manierki z alu po takim zabiegu i nic mi nie jest
P.S. Oczywiscie korek w celach uzytkowych nalezy sprawic sobie bezwzglednie nowy bo z oryginalnego korka nie usuniecie ewentualnych zanieczyszczen

AK Leather Goods napisał(a):
Nie jestem pewien, czy elektroliza nie usuwa oksydy, już nie pamiętam - można sprobować

Elektroliza usuwa oxyde ( heheheh dawno nie czysciłes wykopkow ), ale mozna spokojnie malowac takze na oksyde, farba bedzie trzymac, nawet nie wiem czy nie lepiej niz na gołym metalu ...pochwy w hechtgrau to najwczesniej poczatek 1915 roku , pojawily sie rownolegle z blaszanymi ladownicami, szaroniebieskimi manierkami M1915 oraz bagnetami ersatzami. ale czarne pochwy byly uzywane dosc długo, rownolegle z szaroniebieskimi
argo
Feldwebel
 
Posty: 87
Dołączył(a): Pn lis 11, 2013 09:36

Re: Kupię

Postprzez Michael » Śr gru 16, 2015 19:10

Wielkie czyszczenie manierek rozpoczęte :). Podzielę się efektem końcowym już dziele o manierkach ;).
Michael
Feldwebel
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt lis 12, 2013 19:53

Postprzez » Śr gru 16, 2015 19:10

 

Poprzednia strona

Powrót do Poszukuję / oferuję

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron