Kupię

Jeżeli poszukujesz lub masz na zbyciu rzeczy związane z rekonstrukcją CK piechura, literaturę, przedmioty kolekcjonerskie itp. to ten dział jest dla Ciebie ...

Re: Kupię

Postprzez Michael » So paź 24, 2015 08:56

Panowie,

Chętnie kupię kompletną manierkę M.1909. Zależy mi na jak najlepszym stanie ;). Rok produkcji to sprawa drugorzędna, rozważę każdą propozycję.
Michael
Feldwebel
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt lis 12, 2013 19:53

Postprzez » So paź 24, 2015 08:56

 

Re: Kupię

Postprzez Wojtek » Śr paź 28, 2015 14:56

Jeżeli szukasz manierki do rekonstrukcji to sugeruję zostawić to sobie na sam koniec. Po pierwsze manierkę i tak powinno się nosić w chlebaku. Po drugie, picie czegokolwiek ze stuletniego aluminium to średnia przyjemność ... Ja używam krachli 0,33l po piwie która idealnie pasuje do kieszonki przewidzianej na manierkę w chlebaku :wink: Natomiast na dłuższe przemarsze biorę krachlę 0,5l - wystarczy. Poza tym manierka mieściła tyle samo wody.
Śmierć żołnierska jest święta, i wszelki nakaz nienawiści maże,
Czy bratem był, czy też wrogiem, niech nikt nie pamięta,
Jednaką cześć i miłość winniśmy im w darze.

Dušan Jurkovič
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 903
Dołączył(a): N gru 23, 2012 10:11
Lokalizacja: Twierdza Kraków

Re: Kupię

Postprzez Michael » Cz paź 29, 2015 09:23

Dzięki za patent :). Chlebak już jest więc dopasuję jakąś epokową butelkę ;).
Michael
Feldwebel
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt lis 12, 2013 19:53

Re: Kupię

Postprzez slavio74 » Cz paź 29, 2015 09:42

Co nie znaczy ,że obok okazji która się trafia należy przejść obojętnie. Bo potem można pluć sobie w brodę i dłuuuuugo czekać na nastepną.
A artefaktów z epoki raczej nie przybywa, a wręcz odwrotnie. Za tym idzie także cena , rzecz jasna.

Używanie manierki zgodnie z jej przeznaczeniem i to w dodatku epokowej ? Tak jak Wojtek już wspomniał, nie jest higieniczne.
Bella qerant alii, tu felix Austria nube.
slavio74
Oberleutnant
 
Posty: 439
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 15:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Kupię

Postprzez Wojtek » Pt paź 30, 2015 11:56

slavio74 napisał(a):Co nie znaczy ,że obok okazji która się trafia należy przejść obojętnie. Bo potem można pluć sobie w brodę i dłuuuuugo czekać na nastepną.
A artefaktów z epoki raczej nie przybywa, a wręcz odwrotnie. Za tym idzie także cena , rzecz jasna.

Używanie manierki zgodnie z jej przeznaczeniem i to w dodatku epokowej ? Tak jak Wojtek już wspomniał, nie jest higieniczne.



Głos rozsądku! :)
Śmierć żołnierska jest święta, i wszelki nakaz nienawiści maże,
Czy bratem był, czy też wrogiem, niech nikt nie pamięta,
Jednaką cześć i miłość winniśmy im w darze.

Dušan Jurkovič
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 903
Dołączył(a): N gru 23, 2012 10:11
Lokalizacja: Twierdza Kraków

Re: Kupię

Postprzez Deutschmeister » Śr lis 04, 2015 15:05

Wojtek napisał(a): Głos rozsądku! :)

A od kiedy w rekonstrukcje (czy inne zabawy w Indian) bawią sie rozsądni ludzie? :D
Głos rozsądku to kazałby zbierać na udział własny do kredytu lub na jakiegoś nievolkswagena...
„Skoro żołnierze pożerają swoim oficerom pasztety, to Austria wojny wygrać nie może.”
Deutschmeister
Leutnant
 
Posty: 256
Dołączył(a): Cz sie 01, 2013 10:31

Re: Kupię

Postprzez Michael » Cz lis 05, 2015 10:34

Poszukuję dobrego źródła farby w kolorze "hechtgrau" :). Mam zamiar pomalować pochewkę od bagnetu na właściwy kolor :). Czy koledzy mają może jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się oksydy z pochewki?
Michael
Feldwebel
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt lis 12, 2013 19:53

Re: Kupię

Postprzez AK Leather Goods » Cz lis 05, 2015 12:24

Oksyde z mojej nowej wiatrowki zeżarł ten środek:
http://inter-merc.pl/sklep.php?md=&pr_i ... mie-chrom&

Zaznaczę, że sama oksyda musiała być badziewna, skoro pojawiła się w ogóle rdza..

Nie jestem pewien, czy elektroliza nie usuwa oksydy, już nie pamiętam - można sprobować
AK Leather Goods
Stabsfeldwebel
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz maja 30, 2013 19:17

Re: Kupię

Postprzez Wojtek » So lis 14, 2015 19:09

Wszystko na bazie fosolu usunie oksydę w ciągu kilku sekund :wink: Polecam odrdzewiacz firmy Dragon (25% roztwór fosolu).

Sugeruję jednak pomalować pochwę bagnetu na czarno (z połyskiem), farbę śmiało można położyć na oksydę po wcześniejszym odtłuszczeniu jakimś rozpuszczalnikiem. Kolor Hechtgrau na ekwipunku to trochę późniejszy okres (a zdarza nam się odtwarzać sylwetki sprzed 1914 roku). Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie :wink:
Śmierć żołnierska jest święta, i wszelki nakaz nienawiści maże,
Czy bratem był, czy też wrogiem, niech nikt nie pamięta,
Jednaką cześć i miłość winniśmy im w darze.

Dušan Jurkovič
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 903
Dołączył(a): N gru 23, 2012 10:11
Lokalizacja: Twierdza Kraków

Re: Kupię

Postprzez AK Leather Goods » So lis 14, 2015 19:11

Czarny kolor pochwy /połysk/ jest jak najbardziej poprawny. kopałem wlasnie takie pochwy na pobojowiskach z 14/15 roku
AK Leather Goods
Stabsfeldwebel
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz maja 30, 2013 19:17

Postprzez » So lis 14, 2015 19:11

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poszukuję / oferuję

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron