Sękowa - pytania, propozycje???

Rekonstrukcje, spotkania i inne wydarzenia, o których warto wiedzieć oraz fotorelacje z imprez

Sękowa - pytania, propozycje???

Postprzez CK Dezerter » Pn maja 12, 2014 15:47

Jako że członkowie GRH Gorlice odwiedzają tą strone mam pytanie zwiazane z inscenizacją i czasem jaki trwała.

Czy istniała by możliwość w przyszłosci zorganizowania dwóch inscenizacji w jednym dniu? Podam przyklad z własnego podwórka, w czasie całodniowych imprez organizowane sa dwie lub nawet trzy prezntacje nazwijmy je dynamicznymi, czyli "strzelanie i bieganie". Rozumiem że "u nas" każdy ma karabin i organizacja dwóch-trzech potyczek nie jest problemem. Czy coś takiego możliwe jest w Polsce? Czy firma wyporzyczająca broń pozwoliła by, lub przepisy, aby rekonstruktorzy mieli przy sobie broń na okres powiedzmy 2-3 godzin? Czy jest to wogóle możliwe? Pomijam tutaj kwestie amunicji ktora jest droga i nie każdy może chciec ją kupować w takiej cenie. Ale jeśli były by dwie inscenizacje to i pewnie rekonstruktorzy wysupłali by pewnie pare złotych aby dokupić amunicji. W przypadku dwóch insenizacji łatwiej było by też znaleść chetnych którzy odegrali by role poległych i rannych już w pierwszych miuntach scenariusza. Z tego co zauważyłem na początku bitwy nikt nie chciał ginąć..nie wyłaczając mnie :wink:

A tak ze swojej strony chciał bym podziękować członkom GRH Gorlice za możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcji w Sękowej. Dobrze się bawiłem i jak fundusze pozwolą chętnie bym przyjechał jeszcze raz w przyszłości.
CK Dezerter
Hauptmann
 
Posty: 513
Dołączył(a): N gru 23, 2012 20:11

Postprzez » Pn maja 12, 2014 15:47

 

Re: Sękowa - pytania, propozycje???

Postprzez makada » Wt maja 13, 2014 08:56

Myślę, że da się to zorganizować. Mamy nawet pewne pomysły na przyszły rok i mam nadzieję że uda się je wcielić w życie. Nie chodzi tu nawet o jednodniową wieloscenkową inscenizację lecz o rozłożenie imprezy tak w czasie (2 a może i 3 dni) jaki i przestrzeni - Sękowa-Gorlice. Jeżeli zostaniemy w tym samym miejscu (walczymy o przeniesienie imprezy na rozleglejszy teren) to spróbujemy właśnie zorganizować coś w rodzaju scenek/wydarzeń poprzedzających Wielką Bitwę Gorlicką. Nie jest to takie proste bo pirotechnika, bo domy zasłaniają, bo zasieki, bo okopy nie tu... ect. Być może w przyszłym roku uda się np. podzielić w samej Sękowej imprezę na dwie części/strony - na wzgórzu (odsłonięty nie zalesiony fragment stoku na szczycie którego jest cmentarz Nr 80) po drugiej stronie drogi wielka inscenizacja bitwy w godzinach popołudniowych a wcześniej przed południem na starym miejscu będą się rozgrywały scenki poprzedzające bitwę (i tu kilak epizodów, postrzelamy sobie i poginiemy do woli). Dla firmy wypożyczającej broń nie ma raczej większego znaczenia czy będzie to 2 czy 4 godziny byleby wszystko odbywało się na wygrodzonym i zabezpieczonym terenie - nie można wychodzić poza kontrolowany i strzeżony teren wyznaczony przez organizatora. Oczywiście wszystko rozbija się o budżet a ten w tym roku okrutnie nas ograniczył. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie o wiele lepiej i uda się zapełnić patronami wszystkie ładownice :roll:
makada
Infanterist
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 07:33

Re: Sękowa - pytania, propozycje???

Postprzez CK Dezerter » Śr maja 14, 2014 19:43

Pomysł na następny rok przedstawia sie bardzo interesująco. Mam nadzieje że się uda go zrealizować choć po części! Takie rozłożenie imprezy w czasie napewno bedzie pomocne w przyciągnięciu większej ilości widzów myśle tu o takich spoza regionu którzy muszą pokonać większe odległości. No i przedewszystkim łatwiej bedzie wówczas o "ofiary" w czasie szturmów i kontr szturmów :wink:
Trzymam kciuki za powodzenie rekonstrukcji w przyszłym roku!
CK Dezerter
Hauptmann
 
Posty: 513
Dołączył(a): N gru 23, 2012 20:11

Postprzez » Śr maja 14, 2014 19:43

 


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron